۱۵:۳۵:۴۸
آخرین خبرها

کسب رتبه اول در زیربخش دام، طیور، شیلات و آبزیان کشور توسط صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان فردوس و شاهرود

 

 تقدیر از ۱۴ طرح برتر صندوق های شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی

رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره و دومین همایش صندوق های شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی از طرح های ارائه خدمت ۱۴ صندوق برتر در زیربخش های دام، طیور، شیلات و آبزیان، زراعت،باغبانی،صنایع و خدمات کشاورزی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ در دومین همایش و نخستین جشنواره صندوق های شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی که با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره، مدیران و اعضای اتاق فکر شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، روسای سازمانهای جهاد کشاورزی استان های خراسان شمالی و جنوبی، تهران ،سمنان و فارس، نمایندگان، ناظران و هماهنگ کنندگان شرکت مادر تخصصی در صندوق های غیردولتی و مدیران عامل صندوق های شهرستانی و تخصصی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ در شهر مقدس مشهد برگزار شد؛ عوض علیزاده مقدم؛ رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره و دومین همایش صندوق های شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی از طرح های برتر ۱۴ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستانی در زمینه ارائه الگوهای ارائه خدمت تقدیر و تشکر به عمل آورد.

در ابتدای این جشنواره علیرضا اشرفی، عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: در این جشنواره ۳۳ فعالیت برگزیده صندوق های شهرستانی در زیربخش های زراعت ۱۶ فعالیت، باغبانی پنج فعالیت، دام، طیور، آبزیان و زنبورعسل ۱۰ فعالیت و صنایع کشاورزی و مکانیزاسیون دو فعالیت، توسط مدیران عامل صندوق های یاد شده ارائه می شود و در پانلهای تخصصی مورد داوری قرار می گیرد.

در ادامه شهریار رستمی، دبیر جشنواره نخستین جشنواره صندوقهای شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی و مدیر توسعه سرمایه گذاری و تسهیلات شرکت مادرتخصصی اظهار داشت: صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از محل منابع داخلی خود امسال می توانند دو هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند.

ابوالقاسم شمس اسفندآبادی، عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی نیز گفت: در سال گذشته صندوق هاى حمایت از توسعه بخش کشاورزى ١۶هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به سهامداران صندوق ها پرداخت کرده اند.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ارائه طرح ها و خدمات انجام شده صندوق ها درقالب زنجیره هاى ارزش به منظور افزایش بهره ورى عامل سرمایه، ارتقاى کیفیت خدمات، کاهش بهاى تمام شده تولید، توجه به بازارمحصولات کشاورزى، اجراى سیاست هاى دولت در بخش، انتقال تجربیات صندوق ها به یکدیگر است.

در پایان سید عبدالکریم رضوی اردکانی؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با جمع بندی مطالب ارائه شده در این جشنواره دو روزه گفت: اینکه ما چرا جشنواره ای را برای صندوق های شهرستانی که ۱۰ درصد بودجه صندوق های کل کشور را در اختیار دارند؛ برگزار کردیم ؛ لازم به تامل بوده و نشانه آن است که ما به دنبال ارائه خدمات بهتر و کامل تر به کشاورزان هستیم.

وی افزود: برخی از اهداف این جشنواره در سال گذشته اجرایی شده و برخی دیگر نیازمند بازنگری است. درباره مدل های انجام شده نیز بایستی گفت که ما با انجام کامل و صد در صدی زنجیره ارزش هنوز فاصله داریم.

رضوی اردکانی تصریح کرد: کارهای زیاد و ارزشمندی تاکنون انجام شده است اما بایستی ما حلقه های جدا از هم را به هم وصل کنیم و در خدمت بهره برداران بخش کشاورزی باشیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با ارائه سه سوال از صندوق ها خواست تا پاسخ آن ها را به شرکت مادر تخصصی ارسال کنند.

وی در زمینه ی سئوالات مزبور اظهار داشت:۱) به نظر شما برای گسترش تمامی زنجیره های زیربخش کشاورزی بین همه بهره برداران  چه موانع و مشکلاتی  وجود دارد؟ ۲) با توجه به احصای موانع و مشکلات بخش کشاورزی در حوزه مربوطه ، چه  راه حلها و پیشنهاداتی را ارائه می کنید؟ ۳) با توجه به محدودیت های موجود در زمینه عملیاتی شدن راه حلها و مشکلات  چه شیوه های اجرایی را پیشنهاد می کنید؟

رضوی اردکانی گفت: در تیرماه سال آینده ان شالله شاهد برگزاری سومین همایش و دومین جشنواره صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستانی خواهیم بود.

گفتنی است؛ در زیربخش دام، طیور، شیلات و آبزیان به ترتیب صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان فردوس و شاهرود حائز رتبه اول و دوم و صندوق های سربیشه و بشرویه به طور مشترک مقام سوم؛ در زیربخش زراعت؛ به ترتیب صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی دزفول و نی‌ریز مقام اول و دوم و صندوق های آرادان، درمیان و شوش به طور مشترک مقام سوم؛ در زیربخش باغبانی به ترتیب صندوق های بهبهان، بجنورد و سرایان مقام اول تا سوم و در زیربخش صنایع و خدمات کشاورزیبه ترتیب صندوق های بیرجند و ملارد حائز رتبه های اول و دوم شدند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امروز : سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰

ساعت : ۱۵:۳۵